strona główna dodaj do ulubionych wysli email
ZAREZERWUJ POKÓJ

Atrakcje okolicy

"Pod Bukami" położony jest w Szklarskiej Porębie Górnej (10 minut spacerem do centrum). W okolicy każdy znajdzie dla siebie miejsca, które warto odwiedzić. Jeśli jesteś miłośnikiem innego typu atrakcji - spytaj nas, chętnie doradzimy gdzie warto się wybrać i jak spędzić wolny czas.

Miejsce Opis Odległość
Leśna Huta Pokaz ręcznej produkcji szkła.
15 min.
Chata Walońska "Juna" Siedziba poszukiwaczy skarbów gór z XV – XX w.
30 min.
Muzeum Ziemi "Juna" Muzeum eksponuje skały i minerały pochodzące nie tylko z Sudetów ale również z całego świata.
30 min.
Muzeum Mineralogiczne Ekspozycja minerałów, szkielety dinozaurów oraz największy w Polsce samorodek złota.
30 min.
Ski Arena Szrenica Jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Na jego stokach swoje miejsce znajdą zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze. 9 km nartostrad.
40 min.
Dinopark Znajdują się tutaj naturalnej wielkości rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów.
1 godz.
Wodospad Kamieńczyka i schronisko Kamieńczyk Próg wodospadu na wysokości 843 m n.p.m. Woda spada trójstopniową kaskadą z wysokości 27 m do malowniczego wąwozu Kamieńczyka. Niedaleko wodospadu znajduje się schronisko Kamieńczyk.
1 godz.
Wodospad Szklarki i schronisko Kochanówka Najpiękniejszy wodospad w Karkonoszach. Woda spada z wysokości 13,30 m. Obok wodospadu znajduje się schronisko Kochanówka.
1 godz.
Chybotek Chybotek to kilkumetrowa grupa skalna. Najwyżej położony kamień daje się łatwo rozkołysać.
1,5 godz.
Schronisko Pod Łabskim Szczytem Pięknie położone schronisko górskie, nieopodal Łabskiego Kotła. Odchodzi stąd wiele szlaków turystycznych, dlatego jest to dobra baza wypadowa w odleglejsze zakątki Karkonoszy.
2 godz.
Schronisko na Hali Szrenickiej Schronisko położone na Hali Szrenickiej sięgającej do 1300 m n.p.m. Rozciąga się stąd piękna panorama na Góry Izerskie a narciarze znają tu liczne trasy zjazdowe.
2 godz.
Szczyt Szrenicy i schronisko Szrenica Szczyt na wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi całoroczna kolejka krzesełkowa. Doskonały widok na Góry Izerskie, Czeskie Karkonosze, Kotlinę Jeleniogórską.
2,5 godz.
Śnieżne kotły Dwa kotły polodowcowe (Mały i Wielki Śnieżny Kocioł), których ściany pionowe dochodzą do 200 m wysokości. Śnieżne Kotły są najbogatszym zbiorowiskiem górskiej flory w całych Sudetach.
3 godz.

Polecamy zapoznać się ze stroną internetową www.szklarskaporeba.pl, gdzie znajduje się aktualny kalendarz imprez sportowych oraz informacje o imprezach kulturalnych i rozrywkowych a także różne informacje praktyczne.